Protezavimas

Dantų protezavimas išsaugo labai suirusius dantis arba atstato iškritusius. Nenuostabu, kad dantų protezavimas yra didžiausią paklausą turinti paslauga.

 

Dantų protezavimas: dantų karūnėlės

Karūnėlės uždėjimas – labiausiai paplitusi dantų protezavimo rūšis. Dantų karūnėlė paprastai uždedama ant smarkiai sugedusio danties, kurio jau neįmanoma atstatyti plombuojant. Jeigu toks dantis nebus sutvirtintas karūnėle, jis paprasčiausiai bus prarastas ir bus reikalinga sudėtinga ir brangi operacija – implantacija.

Šiuolaikinės dantų karūnėlės visiškai imituoja natūralų dantį. Gydytojas odontologas išlipdo iš specialaus vaško danties karūnėlės prototipą, pagal kurį laboratorijoje bus pagamintas liejinys. Karūnėlės iš cirkonio oksido gaminamos specialia įranga su dar didesniu kompiuteriniu tikslumu. Dirbtinė karūnėlė idealiai atitiks jūsų sukandimą, dantų eilę ir, žinoma, visų kitų dantų spalvą. Šiuolaikinės dantų karūnėlės labai patikimos, ilgaamžės, estetiškos.

 

Dantų protezavimas: tiltelio pavidalo protezas

Tiltelio pavidalo protezas pakeičia pavienį nesantį dantį. Tiltelio pavidalo protezas statomas tik tuo atveju, kai iš abiejų tarpelio pusių yra stiprūs sveiki dantys. Tiltelio pavidalo protezo tvirtinimui prie kaimyninių (atraminių) dantų naudojami fiksuojantys elementai – specialiosios karūnėlės. Prieš karūnėlių pastatymą atraminiai dantys šlifuojami. Tai yra vienas iš svarbiausių protezavimo tiltelio pagalba trūkumų. Šiuolaikinėje odontologijoje yra alternatyva tiltelio pavidalo protezui – danties implantavimas.

 

Dantų protezavimas: neišimamieji dantų protezai

Jeigu jūs praradote pakankamai daug dantų, jums galima pasiūlyti pagaminti neišimamą dantų protezą. Neišimamieji dantų protezai yra patogesni ir atstato kramtymo funkciją geriau, negu išimamieji. Jie tvirtinami prie likusių dantų ar įaugintų implantų (jeigu nėra savo dantų). Neišimamieji dantų protezai skiriasi medžiagomis, konstrukcijomis ir kaina. Mūsų gydytojas odontologas iš pradžių pasiūlys įvairius dantų protezavimo variantus, nurodys jų kainą. Jis smulkiai papasakos jums apie vieno ar kito varianto ir atskirų dantų protezavimo operacijų pranašumus ir trūkumus.

 

Dantų protezavimas: išimamieji dantų protezai

Neretai pasitaiko situacija, kai pacientas neturi daug dantų, ir neišimamos konstrukcijos jau neįmanoma užfiksuoti burnoje. Tada ateina eilė išimamiesiems dantų protezams. Be to, jie paprastai pigesni, nei neišimamieji.

Išimamosios konstrukcijos būna pilnos (kai nėra dantų) ir dalinės (kai dar yra atskiri dantys). Išimamieji dantų protezai būna plokšteliniai ir biugeliniai (lankelio pavidalo ar besiremiantys). Pastarose didelė protezo plastikinio pagrindo dalis keičiama į metalinį lanką.

Biugeliniai dantų protezai perduoda kramtymo apkrovą ne tik į danteną ir žandikaulio audinį, bet ir į atraminius dantis per specialius įtaisus – klamerius. Klameriai gali būti metaliniai arba plastikiniai. Tačiau reikia suprasti, jog niekada išimamieji protezai neužsifiksuos burnos ertmėje taip gerai, kaip neišimama konstrukcija. Jeigu jūsų netenkina išimama konstrukcija burnoje, o daugelio dantų jūs jau neturite, tada jums bus pasiūlyta implantacijos galimybė.

Skaitmeniniu principu veikiantis "Hyperion" dantų rentgeno aparatas palengvina nuotraukų darymo procesą operacinėje. Aparatas leidžia daryti įvairiausias dentalines nuotraukas, užtikrinant optimalų kontrastą ir optimalų detalių perteikimą. Be to, pacientui tenka labai maža rentgeno spinduliuotės dozė.